🍷 Wijnproeverij TTC Kluis – 10 april 2026
Op vrijdag 10 april stond TTC Kluis volledig in het teken van wijn, gezelligheid en samenzijn. In totaal 22 leden en gasten namen deel aan een geslaagde wijnproeverij, die werd verzorgd door Tasting Wines uit Geleen.
👤 De sommelier van de avond
De proeverij werd geleid door Marc, mede-eigenaar van Tasting Wines. Samen met zijn partner runt hij een wijnwinkel en wijnbar met een indrukwekkend assortiment van honderden wijnen en een sterke focus op kwaliteit en beleving. Naast verkoop organiseren zij ook proeverijen, cursussen en leveren zij aan horeca in heel Nederland.
Met zichtbaar enthousiasme en kennis wist Marc de groep mee te nemen in de wereld van wijn: van druivensoorten tot herkomst en smaakprofielen.
🍾 De geproefde wijnen
🥂 Bubbels
Bach – Cava
Frisse en toegankelijke mousserende wijn met tonen van appel, citrus en lichte toast. Fijne mousse en een verfrissende afdronk – ideaal als aperitief.
🤍 Wit
Hirtl – Grüner Veltliner (Oostenrijk)
Typisch fris en kruidig met tonen van groene appel, citrus en een subtiel pepertje. Licht mineraal en mooi droog.
Aresca – Gavi (Italië, Piemonte)
Elegante wijn van de Cortese-druif, met aroma’s van limoen, witte bloemen en amandel. Fris, verfijnd en licht mineraal.
Toro de Piedra – Chardonnay Grand Reserva (Chili)
Rijkere stijl Chardonnay met tropisch fruit, vanille en een lichte houttoets. Vol van smaak maar met voldoende frisheid.
🍷 Rood
South Emotion – Cuvée Prestige G.S.M. (Frankrijk)
Blend van Grenache, Syrah en Mourvèdre. Rijp rood fruit, kruiden en een lichte peperigheid. Soepel en toegankelijk.
Masseria Trajone – Negroamaro Primitivo 2023 (Italië)
Zuid-Italiaanse krachtpatser met tonen van rijpe kersen, pruimen en specerijen. Vol, zacht en licht zwoel.
Corcovo Reserva 2019 – Tempranillo (Spanje)
Klassieke Rioja-stijl: rijp rood fruit, vanille, hout en een vleugje leer. Mooi in balans met zachte tannines.
🍇 Sfeer en beleving
De avond verliep in een ontspannen en gezellige sfeer. Tussen het proeven door ontstonden leuke gesprekken en werden ervaringen gedeeld. Marc wist met zijn verhalen en uitleg de wijnen echt tot leven te brengen, waardoor het niet alleen een proeverij was, maar ook een leerzame ervaring.
Tijdens de proeverij werd bovendien een uitgebreide borrelplank met diverse hapjes geserveerd, die perfect aansloot bij de verschillende wijnen en zorgde voor een extra culinaire beleving.
Na afloop was er de mogelijkheid om de geproefde wijnen direct te bestellen, waar door veel deelnemers dankbaar gebruik van werd gemaakt.
Een mooi detail: de deelnemers die dat wilden werden na afloop veilig thuisgebracht door vrijwilligers van de vereniging – een gebaar dat de sterke clubbinding binnen TTC Kluis nog eens extra onderstreept.
🙌 Conclusie
De wijnproeverij was een groot succes en smaakt zeker naar meer. Een perfecte combinatie van gezelligheid, kwaliteit en clubgevoel.
📍 Tasting Wines
Tasting Wines Wijnwinkel/Enoteca















